Sri Bhagavan mluví o online homě

 

Otázka: Děkuji, Bhagavane. Padapranams Sri Bhagavan. Jak Homa funguje? Budou online homy fungovat stejně efektivně, jako se fyzicky účastníme?

Sri Bhagavan: 

„Za prvé, jak fungují homy?

Řekl jsem vám, že máte vědomou mysl, individuální nevědomí, kolektivní nevědomou mysl a kosmickou mysl. Takže pokud musím mluvit s osobou, která zná pouze hindsky, musím mluvit hindsky. Pokud existuje někdo, kdo umí jen anglicky jako obyvatelé Západu, musím s ním mluvit pouze anglicky. Podobně nevědomá mysl rozumí pouze jazyku Homa. I když našemu povídání lze do určité míry také rozumět, rozumí tomu NEJLEPŠÍ – jazyku Homa neboli jazyku Havanu. Proto děláme homy.

Prostřednictvím toho mluvíme s individuálním nevědomím, kolektivním nevědomím a také s kosmickou myslí. To je jazyk.

Náš typ jazyků, kterými mluvíme, je do určité míry slyšet. Ale jazyk Homa je opravdu slyšet. To je jazyk.

Ohnivý rituál, který děláme, ostatní věci, které děláme, zpěvy, které děláme, sankalpy, které přijímáme – to vše funguje. Je tam spousta práce na pozadí. Ale takhle homa funguje.

Otázka zněla – lze to udělat online?

Naše homy se liší od tradičních hom. V některých ohledech vypadá tradičně, ale tradiční homa to vůbec není. Naše homy prostě běží na sankalpách Ammy a Bhagavana. Nemá to tedy nic společného s tradičním homou. U nás se používá. To je vše.

Ale je to naše Sankalpa, na čem záleží. Náš Sankalpa pouze zajišťuje, aby homa fungovala. Teď, když tam musím někoho dát, nějakou neznámou osobu a říct spoustě lidí, ‚jdi a vezmi si požehnání od toho muže‘, bude to fungovat pro tebe. Nic neví. Ale prostě beru sankalpu, aby jím proudila požehnání. A požehnání k vám bude proudit. Mohl by být úplná nula. Možná nic neví. Prostě lidská bytost, skrze kterou můžeme proudit.

Nebo když nemám člověka, můžu tam dát kámen nebo tam dát strom. Můžu použít svou sankalpu nebo Vaakshakti a říct: ‚Jdi a dotkni se tohoto stromu, dostaneš to. Dotkni se tohoto kamene, dostaneš tohle.“ To bude fungovat. Jak funguje Dasa? Beru sankalpu, že tento Dasa by měl provádět tento program a milost by k vám měla proudit skrze ně. To je vše. Dáša nic nedělá. Místo Dasy mohu použít také kámen. Bude to fungovat. Ale bude pro vás těžké navázat vztah s kamenem a snazší se napojit na Dasu.

Problém je ale v tom, že se často mýlíte, že to dělá jen Dasa. Jako byste mylně považovali kněze za Boha. To je tvůj problém. To je problém Dharmy. Tam si pletete kněze s Bohem.

Takže můžu použít kohokoli. Mohu použít Inda, mohu použít Američana, mohu použít Afričana, mohu použít kohokoli. Mohu použít zvíře, pokud chci. Můžu použít krávu a dát ti Deekshu. Mohu použít strom nebo kámen. Je to pouze naše sankalpa. Je to Ammabhagavanova sankalpa. Jsme na to připraveni po staletí. Takže to děláme. To musíte vidět. Pokud to nevidíte, jaký to má smysl? To je celý problém Dharmy (Hnutí).

Podobně jsou na tom Havany, ať už fyzické nebo online, na tom nezáleží. Na naší Sankalpě záleží. Můžeme vyrobit tolik energie nebo více energie také. Naše sankalpa je to, na čem záleží.

Dnes je situace taková, že vám sem nemůžeme zavolat, vy sem nemůžete. Vláda s tím nemůže souhlasit. Vláda nám zdvořile řekla, „prosím, nedělejte takové věci“. A musíme projít zákony. Takže tyto situace přišly. Ale to není žádná ztráta. Můžeme to udělat stejně. Totéž můžeme udělat i online.

Můžeme také jít na online mystické operace. Místo toho, abychom vás požádali, abyste sem přišli, můžeme to udělat u vás doma. Takže online homa bude stejně mocný a mocnější. Pokud jsme vzali sankalpu, měla by doručit zboží.

Pro každou věc záleží pouze na naší sankalpě. Nic jiného“.